Aktualności z Oddziału Dolnośląskiego

  Jest 25 września 2015 roku. Piękny, ciepły wieczór w ogrodach restauracji 'Księżyc' w Świebodzicach. Wokół prawie wszyscy obecni i byli pracownicy firmy oraz zaproszeni goście. Prezes Zarządu TERMET S.A. Pan Ryszard Satyła ogłasza początek obchodów 70-lecia działania firmy. Pamiętamy, że wtedy to wielu pracowników firmy otrzymuje m.in. Złote Odznaki TERMET-u, dyplomy podziękowania za długoletnią pracę a także odznaki branżowe im. Króla Kazimierza przyznawane przez Konfederację Budownictwa i Nieruchomości, o które wnioskowała Polska Korporacja Techniki SGGiK.

Na zdjęciu: Ekipa z Dolnego Śląska na uroczystej Gali w stolicy. 

W dniu 20.05.2016 roku w Warszawie, w sali Izby Rzemieślniczej odbyło się tradycyjne spotkanie firm instalacyjnych z całej Polski. Na uroczystej Gali Instalatora wręczono

Statuetki Złotego Instalatora za rok 2015. Wśród nagrodzonych były firmy m.in. z Torunia, Zgierza, Łodzi czy Warszawy. 


W tym roku rywalizację o Złotego Instalatora wygrały także trzy firmy z Dolnego Śląska. Są to:

Firma De Dietrich Technika Grzewcza S.A. z Wrocławia

 Firma TERMET S.A. ze Świebodzic,

 Firma UMET Sp. z o.o. z Iwin pod Wrocławiem 

Firma De Dietrich Technika Grzewcza S.A. z Wrocławia otrzymała ZŁOTEGO INSTALATORA za żeliwny, niekondensacyjny kocioł olejowy NeOvo EcoNOX spełniający wymagania dyrektywy ErP. Statuetkę odebrał z rąk Prezydenta Korporacji przedstawiciel firmy Pan Maciej Syropolski. (na zdjęciu)

Tak jak przez kilkadziesiąt minionych lat tak i w tym roku kolejne targi odbyły się w Hali Stulecia. Tym razem w dniach 25 - 28.03.2014 spotkało się ponad 400 wystawców. Nasz przedstawiciel już od kilku lat bierze aktywny udział w pracach Komisji Konkursowej oceniającej wyroby zgłaszane do konkursu 'Wyróżniony produkt na Targach TARBUD'. Ocena dotyczyła wszystkich produktów zgłaszanych i prezentowanych na stoiskach TARBUD 2016. W tym roku z ramienia Korporacji w komisji udział brał Prezes Zarządu - Ireneusz Jerzyk. Pod kopułą Hali Stulecia zebrali się przedstawiciele branży budowlanej zarówno z grupy producentów, jak i dostawców oraz usług budowlanych. Nie zabrakło także wykonawców oraz przedstawicieli instytucji finansowych i ubezpieczycieli. Jak zawsze klienci dopisali, szczególnie w sobotę i w niedziele tłumy, nie tylko wrocławian, odwiedziło jubileuszowe targi . W tym roku Oddział Dolnośląski Korporacji nie przyznawał nagród korporacyjnych z powodu małej ilości firm z branży instalacyjnej. 

Obchody jubileuszu rozpoczęły się 25 września br. w gronie prawie wszystkich pracowników firmy i emerytów. Wielu zasłużonych pracowników zostało uhonorowanych złotymi odznakami TERMETU. Odznaki wręczał Prezes Zarządu wraz z Burmistrzem Świebodzic Bogdanem Kożuchowiczem. Na tym spotkaniu wręczone zostały także odznaki branżowe im. Króla Kazimierza Wielkiego nadawane przez Konfederację Budownictwa i Nieruchomości. Odznaki z rąk Wiceprezydenta Korporacji PTSGGiK Piotra Czerwińskiego oraz Ireneusza Jerzyka Prezesa Zarządu Oddziału Dolnośląskiego Korporacji otrzymali widoczni na zdjęciu:

Ryszard Adamus,

Mirosław Bazun,

Andrzej Łada ,

Stefan Krzysztofiak

 Zbigniew Kuźniewski.

Atrakcja artystyczna GALI 07 czerwiec 2015

Cała uroczystość wręczenia statuetek została uświetniona ciekawym występem Krzysztofa Respondka. Znalazł się także czas na pamiątkowe zdjęcie - delegacja firmy TERMET przy z stoliku z Krzysztofem Respondkiem.

Święto PKTSGGiK 10 czerwiec 2015

Koniec maja to tradycyjnie już 'Wiosenna Gala Instalatorów Warszawie. W tym roku, w dniu 29 maja, w salach budynku Związku Rzemiosła Polskiego spotkali się przedstawiciele wielu firm z branży szeroko rozumianej instalacji sanitarnej, grzewczej, gazowej i klimatyzacji. 

Na spotkaniu wręczano statuetki 'Złotego Instalatora dla Najlepszych za rok 2014'

konkursu organizowanego przez PKTSGGiK. W tym roku nagrody otrzymały dwie firmy z naszego regionu:

firma TERMET

firma VIESSMANN.

Na zdjęciu: Gratulacje dla firmy TERMET na ręce Prezesa Ryszarda Satyły składa I.Jerzyk (Prezes Oddziału Dolnośląskiego Korporacji) 

Statuetka dla VIESSMANNA 08 czerwiec 2015

Druga z naszego regionu firma, która otrzymała statuetkę w kategorii: wysoce zaawansowane technologie, systemy i urządzenia w zakresie odnawialnych źródeł energii to firma Viessmann Sp. z o.o. Firma jest czołowym na świecie producentem urządzeń i technologii grzewczych, sukcesywnie wprowadzającym do produkcji coraz nowocześniejsze, sprawniejsze energetycznie i bardziej dbające o środowisko technologie. Statuetkę firma otrzymała za 'Vitosol 200-F SV2x - kolektor płaski z aktywną powłoką zawierającą tlenki wanadu, która zabezpiecza urządzenie przed przegrzaniem'. 

TARGI TARBUD 2015 22 marzec 2015

W marcu br. tradycyjnie już Prezes Zarządu Ireneusz Jerzyk uczestniczył w Komisji Konkursowej Targów Budownictwa 'TARBUD-2015' organizowanych we Wrocławiu w Hali Stulecia. Na targach oprócz materiałów czysto budowlanych, prezentowane były także produkty z zakresu branży instalacyjnej. 
Bardzo ciekawe rozwiązanie zaprezentowała firma SOLTHERM 'Hybrydowy system pompy ciepła DAINKIN'. 

WIEŚCI Z ODDZIAŁU 10 luty 2015

Pod koniec stycznia spotkał się zarząd Oddziału Dolnośląskiego. Podsumowano działalność w roku 2014. Przeanalizowano sprawy finansowe oraz organizacyjne Oddziału. Zwrócono szczególną uwagę na spadek ilości członków Korporacji. 
Z informacji wiemy, że ten problem dotyczy wszystkich oddziałów w Polsce. Omówiono także główne zagadnienia, jakie czekają Oddział w roku bieżącym. 
Informujemy, że naszym przedstawicielem w pracach Komitetu Technicznego ds. Certyfikacji Biura Certyfikacji Wyrobów Budowlanych w Katowicach został Maciej Sokolik. 
Zarząd złożył do Krajowej Rady kilka wniosków o przyznanie odznaczeń państwowych i resortowych dla członków korporacji. Zostały także złożone wnioski o przyznanie Odznaki Króla Kazimierza. 

Pod koniec października z inicjatywy Zarządu Oddziału odbyło się branżowe spotkanie w siedzibie naszego członka wspierającego firmy TERMET Sp. z o.o. w Świebodzicach. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele firmy: UMET Sp. z o.o.; Thermaflex Izolacje Sp. z o.o.; FERRPOL Bracia Matuszewscy Sp. z o.o.; De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o.; IZOTERMA Zakład Produkcji Urządzeń Grzejnych; PPUH COMPLEX-INSTAL ; UNION-GAZ S.J.; BUDOMAL Firma Budowlana; P.H.U. 'Izokom 2' Kudyba Jan. Gości w firmie w sali konferencyjnej powitał Prezes Zarządu Pan Ryszard Satyła. Uczestnicy spotkania zapoznali się z historią firmy oraz z najbliższymi planami produkcyjnymi i handlowymi zaprezentowanymi przez Dyrektora M.Zubowicza. 

Marzec tradycyjnie co roku angażuje zarząd oddziału w prace przy Międzynarodowych Targach Budownictwa TARBUD. Targi te organizowane były we Wrocławiu, w Hali Stulecia w dniach 22-23.03.2013. Od kilku lat jesteśmy partnerami przy organizacji, biorąc aktywny udział w pracach Komisji Konkursowej oceniającej wyroby zgłaszane do konkursu 'Wyróżniony produkt'. Ocena dotyczy wszystkich produktów zgłaszanych i prezentowanych na stoiskach TARBUD 2013. W komisji udział brali Prezes I. Jerzyk i inż.H. Laskowski. W tym roku ze względu na 100 rocznicę hali, targi miały uroczystą oprawę. Główną misją TARBUDU była promocja nowoczesnych rozwiązań ekologicznych, technicznych oraz technologicznych w szeroko rozumianym zakresie związanych z budownictwem. My szczególną uwagę zwracaliśmy na rozwiązania dotyczące techniki sanitarnej, grzewczej, gazowej, klimatyzacji i wentylacji. Jako Korporacja ze szczególną uwagą oglądaliśmy rozwiązania dotyczące OZE czyli produkty wykorzystujące odnawialne źródła energii. Wychodząc na zapotrzebowanie odwiedzających i wystawców tegoroczne targi zostały poszerzone o tematy związane z małą architekturę, aranżacją wnętrz i ogrodnictwo. 

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE 15 październik 2012

5 października 2012r., tym razem w salach Gościńca „Nowa Wieś” pod Wałbrzychem, odbyło się kolejne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Dolnośląskiego Oddziału PKT SGGiK. Zebranie otworzył Ireneusz Jerzyk, prezes zarządu Oddziału, a poprowadził Andrzej Grasza. Sprawozdanie ustępującego zarządu przedstawił długoletni prezes zarządu Henryk Laskowski. Podkreślił szczególnie fakt już 20-letniego działania oddziału na terenie Dolnego Śląska. W tym okresie wiele firm uzyskało Certyfikat Jakości ISO oraz otrzymało statuetkę „Złotego Instalatora”. Również wiele osób z tego regionu, na wniosek Korporacji, otrzymało odznaczenia państwowe, resortowe i branżowe. Henryk Laskowski w swoim wystąpieniu podkreślił istotę szybkiego kontaktu między zarządem oddziału a członkami korporacji. Stwierdził, że należy kontynuować elektroniczny bank kontaktów w celu szybkiego przekazywania informacji. Jednocześnie poinformował delegatów, że działalności zarządu była dwa razy kontrolowana przez Krajową Komisję Rewizyjną, a wynik kontroli był pochlebny. W końcowej części sprawozdania podkreślona została istota promocji i wyróżniania firm, które mogą się wykazać szczególnymi osiągnięciami w branży instalacji grzewczej, gazowej czy klimatyzacji. Takim wyróżnieniem jest „Złoty Klucz Instalatora ' przyznawany przez Zarząd Oddziału Dolnośląskiego.